Увечері у четвер, 16 лютого, відбулася церемонія відкриття 73-го Берлінського кінофестивалю, який присвячений солідарності з Україною. Захід не обійшовся без урочистої промови президента України Володимира Зеленського.
Читайте також: Зеленська подякувала Ді Капріо за фінансову допомогу українським дітям
На сцені Берлінале-2023 розмістили величезний екран, з якого Зеленський звернувся до організаторів та гостей кінофестивалю по відеозв'язку. У своєму зверненні президент зазначив, що під час війни кіно та інші сфери культури не можуть бути поза політикою.«У таких обставинах і в такі часи мистецтво не може бути нейтральним. Не може бути "поза". Культура у такі часи робить вибір. Вибирає бік. І або різними способами говорить своє слово, чим бореться і протидіє злу, або не помічає і мовчить, чим фактично допомагає йому», — сказав він.
Зеленський подякував Берлінського кінофестивалю за недопуск до конкурсу фільмів, знятих за підтримки Росії, та медійних персон, які є прихильниками політики Кремля.
«Ми цінуємо це і вдячні за це. Це справді важливо. Це не формальність, це важливий символ. Ми вдячні за підтримку України, увагу до України, солідарність з Україною. Доказом цього є офіційний значок для учасників та гостей Берлінале — Золотий Ведмідь, який цього року став синьо-жовтим», — зазначив Володимир.
Нагадаємо, що кінофестиваль пройде з 16 по 26 лютого. Переможців Берлінале-2023 буде оголошено 25 лютого.
На заході покажуть шість українських фільмів: «Залізні Метелики» Романа Любого, «Ти мене кохаєш?» Тоні Ноябрьової, «Прокидаючись у тиші» Мили Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі, «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко, «Це побачення» Надії Парфан, «Східний фронт» Віталія Манського та Євгена Титаренка.
Крім того, в Берліналі візьмуть участь два іноземні фільми про Україну — польсько-німецька кінострічку W Ukrainie та документалка Шона Пенна Superpower.
Раніше ми писали, що Андрій Бєдняков розповів, як поводилася Оксана Марченко на їхніх спільних зйомках у 2016 році.